LV | EN | RU

birojs@fastpeople.lv +371 24 405 284

adipiscing business theme

Profesionāla personāla atlase un novērtēšana

‘’Uzvar komanda ar labākajiem spēlētājiem!”
Džeks Velčs  


RAKSTI


Lappuses: « 1 2


Latvijas darba tirgū ir pieņemts domāt, ka atsauksme par darbinieku no viņa iepriekšēja darba devēja ir labs instruments, lai uzzinātu par kandidātu un viņa darba gaitām. Atliek tikai sasparoties un piezvanīt uz organizācijām, kuras kandidāts ir norādījis sava CV.22.09.2013

Šodien Personāla atlases kompānijas darbs ar klientiem ir kļuvis sarežģītāks kā nekad agrāk. Galvenais iemesls tam ir pēdējo divdesmit gadu laikā klientu darba kultūras diferenciācija.
 
No vienas puses šobrīd Latvijā ir pietiekami daudz uzņēmumu, kuru darba kultūra ir ļoti augsta, un te es domāju ne tikai starptautisko uzņēmumu Latvijas filiāles vai pārstāvniecības, bet arī citus uzņēmumus ar Latvijas rezidentu kapitālu. Pilnīgi noteikti daži starptautiskie uzņēmumi...


Nereti personāla atlase saistās ar intervijām, kur parasti kā galvenais tiek uztverts darba devējs vai sākotnēji- personāla atlases speciālists. Intervijā pierasts uzsvaru likt uz informācijas iegūšanu no kandidāta. Intervijas ir sausas un līdzinās nopratināšanai. Tajās tiek uzzināts viss par kandidāta darba pieredzi, izglītību, pat hobijiem. Informācija nereti tiek iegūta ļoti precīza un detalizēta, kas, protams, ir būtiski, bet nereti tiek grēkots un aizmirsts, ka intervija tomēr ir dialogs.


Vairākus gadus darba devēji bija pieraduši, ka viņi ir noteicēji pār darbaspēku. Respektīvi, nebija jautājums, kā meklēt darbiniekus, kur viņus atrast. Bija jau piemirsušās trekno gadu problēmas, kad atrast sev labu un atbilstošu darbinieku nebija nemaz tik viegli.
 


Kā norādīt priekšniekam, ka viņam nav taisnība?


Lielākās personāla atlases un konsultāciju kompānijas pēc apgrozījuma 2006. g.
by "Latvijas tirgotājs".


1-10 11-16

MŪSU KLIENTI