LV | EN | RU

birojs@fastpeople.lv +371 24 405 284

adipiscing business theme

Profesionāla personāla atlase un novērtēšana

‘’Uzvar komanda ar labākajiem spēlētājiem!”
Džeks Velčs  


RAKSTI


Domas pēc #HR neKonferences 2019

Paldies CV Online par aicinājumu uz patiešām interesantu pasākumu -  HR NeKonferenci! Pasākums bija izdevies lietderīgs un informatīvs, pie tam neformālā un nepiespiestā formātā.

Ir vienmēr labi atrasties starp savas nozares speciālistiem un viedokļu līderiem, atsvaidzināt zināšanas vai uzklausīt citus viedokļus. Tieši par to es gribēju padiskutēt.

Starp daudziem ļoti aktuāliem jautājumiem tika diskutēts arī par nozares speciālistu vai darba devēju pielāgošanos dažādu kandidātu paaudžu specifiskajam uzvedības modeļiem, informācijas apgūšanas ātrumiem, vērtību, uztveres, ražīguma atšķirībām utt. Kas nav nepareizi vai neparasti. Bet īpaši, man liekas, izcēlās vienas paaudzes atšķirību akcentēšana.

Kaut šo "problemātisko" paaudzi bieži nepareizi sauc par Millennium paaudzi, bieži ir domāts Z paaudze, kas sāka operēt darba tirgū ap 2013. gadu. Personīgi man nav pretenziju pret Millennium paaudzi, viņi ir daudz ātrāki, mērķtiecīgāki, prasīgāki, kas tikai liek mums kustēties ātrāk un gudrāk.

Cita lieta - Z paaudze. Aiz mūsu jokiem un pamācošas attieksmes pret viņu stereotipisku diskonektību (sorry) bieži slēpjas pamatīga mūsu nesaprašana, kas tas ir par brīnumu un vēl svarīgāks - ko tad ar to darīt?

Un te ir tas jautājums - ko speciālisti piedāvā darīt, lai atrastu kopīgu valodu ar šīs paaudzes pārstāvjiem. Diezgan daudz #HR NeKonferences dalībnieki pauduši viedokļus, kas atbalsta visvisādus kompromisus, tiltus un izlīgumus, lai šo saikni veidotu. Tika piedāvāts, veidojot darba sludinājumus, izmantot bildes un ikonas teksta vietā, filmēt darba piedāvājumus ar telefona kamerām, atteikties vispār no CV un motivācijas vēstules iesūtīšanas, izmantot visa spektra multimediju instrumentus, jo redziet, viņi nespējot lasīt un rakstīt bez kļūdām. Piedāvāt viņiem fleksiblus (piedodiet par šo vārdu) grafikus un stundas, atļaut biežāk strādāt no mājām, jo tie nespējot noturēt uzmanību, nespējot sēdēt, komunicēt.

Man rādās sajūta, ka mēs runājam par invalīdiem, vai infantiliem idiotiem. Tieši tādai saprotošajai un pretimnākošajai attieksmei ir jābūt saskarsmē ar grūtībās nonākušu sabiedrības daļu. Grūti iedomāties citu iemeslu, kāpēc būtu šādi jāuzvedas. Ko tālāk? Turēt birojos pienu un pamperus? Ļaut gulēt dienas dusu? Protams, praktiķi teiks, ka visa pamatā ir peļņa - personāla trūkums liks tev dancot un piruēt, lai sabalansētu "THE WORKFORCE".

Bet, šeit man gribas iebilst. Vai nav tā, ja tu sāc tik stipri spēlēt pēc citiem noteikumiem, uzvarēt spēlē nav nemaz iespējams? Jā tu savā uzņēmuma komunikācijā un tā vēstījumā uzrunā darba tirgum nesagatavotos pusaudžus, tad tos tu arī sagaidīsi. Ja kompromiss pārvēršas par tava uzņēmuma vai organizācijas politiku, tad tu vari palaist garām daudzsološus kandidātus, kurus neizlaidīs no savām rokām tavs konkurents.

Vēl viens pretarguments - nu nav nemaz tik slikti. Daudz jauniešu arī no Z paaudzes ir gudri, izglītoti, mērķtiecīgi un uztver apkārtējo pasauli normāli. Ir tādi, kas smagi mācās šeit vai aizbrauc prom studēt, ir tādi, kas atbrauc arī mājās, kas pārņem amatus no saviem priekšgājējiem. Ir tādi, kas pozitīvi ietekmē savus draugus jau šodien.

Un te ir laiks atklāt noslēpumu! Nekā jauna šeit nav! Es lasu CV un pavadvēstules jau 20 gadus, un tur vienmēr bijušas kļūdās. Vienmēr ir bijuši sliņķi, muļķi un ar "abām kreisajām rokām". Katra paaudze nāk ar savām specifiskajām īpašībām, ar savu subkultūru un dīvainībām. Katru reizi šo jauniešu vecāki šausminās par viņu atšķirību. Katrā paaudzē ir jauni cilvēki-lokomotīves un cilvēki-vagoni. Bet beigās viss būs labi, viss normalizēsies.


Igors Roms

CEO and Head Hunter.


Источник: https://www.linkedin.com/pulse/domas-p%C4%93c-hr-nekonferences-2019-igors-roms/
Skatījumu skaits: 54 Atslēgvārdi: Z paaudze, HR NeKonference, Millennium paaudze

MŪSU KLIENTI